İLETİŞİM Tüm sorularınız ve randevu hakkında bilgi almak için.

Prof. Dr. Emrah Arslan

Prof. Dr. Emrah Arslan

Prof. Dr. Emrah Arslan kimdir?

1967 yılında Ankarada doğdu. Orta öğrenimini Samsun Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı. 1992 yılında tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru ünvanını aldı. 1 sene Ankara Numune Hastanesi Üroloji kliniğinde asistan doktor olarak çalıştıktan sonra, buradan ayrılarak 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalında ihtisasa başladı.1999 yılında ihtisas eğitimini tamamladı ve Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzman doktor oldu.
2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D. da yardımcı doçent doktor olarak çalışmaya başladı. 2003 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nin Cleveland şehrindeki The Cleveland Clinic Foundation Microsurgery’de “research fellow” olarak 1 yıldan uzun çalıştı. Burada deneysel yüz nakli, Craniofacial Defekt onarımları, ve sinir iyileşme çalışmalarında bulundu. Bu süreçte Indianapolis şehrinde yapılan bir yarışmada yaptığı sunum ile ‘Best Paper Award’ ödülü kazandı. Ayrıca, Cleveland Clinic Plastic Surgery Kliniğinde Dr James Zins ile beraber çalıştı ve kendisinden yüz ve boyun ile ilgili çok sayıda ameliyat tekniklerini öğrendi.
2004 yılında tekrar Türkiyeye döndü ve çalışmalarına devam etti. 2005 yılında girdiği sınavda başarılı olarak Doçent Doktor ünvanı aldı.
2008 yılında tekrar Amerika Birleşik Devletlerine giderek dünyaca tanınmış yüz ve burun estetiği cerrahı Dr Bahman Guyuron ile beraber çalışarak; yüz estetiği, burun estetiği ve migren cerrahisi ile ilgili deneyimlerini arttırdı.
2009 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D: da çalışmalarına başladı. 2010 yılında Profesör Doktor ünvanı aldı.
2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri Texas eyaleti El Paso şehrinde 3 ay süreyle Dr Ozan Sözer’in kliniğinde aktif olarak çalıştı. Burada, yüz ve boyun cerrahisi ile, vücut şekillendirme ameliyatlarında bilgi ve deneyimlerini arttırdı.
Dr Emrah Arslan 2021 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesindeki Devlet görevinden emekliye ayrıldı. Hemen devamında kendi kliniğini açarak çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.
Dr Emrah Arslan’ın Uluslararası dergilerde yayınlanmış 50’nin üzerinde adet, ulusal dergilerde yayınlanmış 12 adet bilimsel makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. Yazmış olduğu bilimsel makalelere bugüne kadar 3000’in üzerinde atıf yapılmıştır.
Estetik Yüz ve Burun Cerrahisi Derneğinin kurucu üyeleri arasında yer alan Dr Emrah Arslan, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Yara Bakımı Derneği, BAPRAS, EURAPS gibi ulusal ve uluslar arası derneklerin üyesidir ve çok iyi seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca bilmektedir

Call Now ButtonHEMEN ARA